czwartek, 06 sierpnia 2020 r.    Imieniny: Jakuba, Sławy, Wincentego | Forum | Multimedia | Poczta |
LOGO


obrazek WIECZORNICA W LIDZE POLSKICH RODZIN
W dniu 21.03.2018 r. w lokalu gdyńskiej, powiatowej Ligi Polskich Rodzin odbyła się WIECZORNICA w pierwszą rocznicę śmierci Zenona Mroczkowskiego.
Wszystkich zebranych gości, a wśród nich małżonkę Zenona - Krystynę Mroczkowską powitał Tadeusz Rogoziński - członek Zarządu Głównego LPR,
Prezes Pomorskiej LPR. Następnie głos zabrał Redaktor Naczelny Biuletynu Informacyjnego LPR Piotr Duda (poniżej tekst jego wystąpienia).
W trakcie spotkania każdy z uczestników otrzymał książkę z wybranymi artykułami napisanymi, bądz opracowanymi przez Zenona Mroczkowskiego.
Wspomnieniom nie było końca.....
Spotkanie upłynęło w niezwykle serdecznej, rodzinnej atmosferze.


Wspomnienia o śp. Zenonie Mroczkowskim

Wspomnienia są największym skarbem, który pozostawiają nam bliscy, odchodzący na wieczną wartę. Dzięki nim możemy wracać do wspólnych miłych chwil spędzonych razem. Możemy również, w szczególny sposób upamiętnić naszego kolegę, przyjaciela, śp. Zenona Mroczkowskiego.
Każde wspomnienie niesie za sobą wartość, którą możemy się podzielić i przekazywać.
Pragnę również podzielić się wspomnieniami o naszym koledze i przyjacielu.

„Służba Ojczyźnie”, to jak wiemy, było jego motto. Zatroskany o nasze losy robił to, co ludzie poprzednich epok, chcący odzyskać kraj z powrotem na własność. Wpisywał się w „pracę u podstaw”, chcąc kształcić i wychowywać ludzi w duchu narodowym. Biuletyn, którego był pomysłodawcą prowadził na wysokim poziomie. Na pewno życzyłby sobie, aby dzieła, których się podejmował nie zostały zaprzepaszczone.
Z jego lekcji nauczyłem się m.in., że polityka to nie zabawa, gdzie można przestawiać bezkarnie pionki na szachownicy. Rozgrywanie w polityce, zawsze musi być roztropne i zawsze przeanalizowane; analizując kilka ruchów do przodu. Często mówił, że polityka nie znosi próżni. Powtarzał, iż są „siły które uczą, aby zburzyć wszystko i zacząć budować od nowa”. Zawsze wykazywał, że to błędne myślenie, mówiąc; „jeżeli coś zburzymy, to znajdą się tacy, którzy już tą pustą przestrzeń zagospodarują”.
Tych lekcji oczywiście było więcej, nie sposób opisać wszystko. Więcej opowie nam dzieło, przygotowane przez Pomorską Ligę Polskich Rodzin, gdzie zamieszczone zostały myśli Zenka, w postaci artykułów, zresztą pieczołowicie przygotowywanych. Mimo to chciałem przypomnieć jeszcze o jednej lekcji.
Mówił, myśląc o drogach rozwoju, iż chcąc budować przyszłość nie można zapomnieć o zasadzie, że „nie ważne jest to, co chcesz, ale ważne jest to, co możesz”.
Ta mądra zasada mogłaby ocalić wielu z przeszłości, jak też może ocalić tych, przed którymi jest przyszłość.

Dziękuję za uwagę
Data dodania: (2018-03-25) LPR Pomorze


Ilość wyświetleń: 541315
Osób online: 3


LPR Pomorska Wszechnica Narodowa Komitet Obrony Polskiej Gospodarki Morskiej

Nr konta LPR:
Biuro Krajowe:
ul Żurawia 32/34, Warszawa
35 1160 2202 0000 0002 6319 0565


Aspekt Polski

Młodzież Wszechpolska

 

   Copyright © 2009 by MG & Maniuś
Pomorskie