czwartek, 06 sierpnia 2020 r.    Imieniny: Jakuba, Sławy, Wincentego | Forum | Multimedia | Poczta |
LOGO

Artykuł biuletynu nr: 1 (Styczeń)

TRZEJ KRÓLOWIE
Tego dnia do stajenki przybyli pogańscy magowie, którym objawił się Zbawiciel. Baltazar, Kacper i Melchior złożyli Mu w darze złoto jako zapowiedź królewskiej godności Dzieciątka, kadzidło będące znakiem jego Boskości i mirrę, która symboli­zowała nadchodzące cierpienia i śmierć na krzyżu. W tamtej chwili Bóg objawił, że całą ludzkość otacza kręgiem miłości narodu wybranego.
Wielkie znaki dokonują się tego dnia. Idziemy pokłonić się Zbawicielowi i przynosi­my Mu w darze puste ręce. Bo nasza ofiara ma wymiar osobistego poświęcenia. Chrystus widzi z czym do Niego przychodzimy, nawet jak sami tego jeszcze nie do­strzegamy. - Zobaczcie, król przyjechał! - woła radośnie pastuszek Joel przepasany konopnym postronkiem. Wszyscy odwracają głowy w stronę wejścia, kiedy przed szopę zajeżdża z warkotem Merkava Mk 4, wlokąc za sobą zgnieciony dziecięcy wózek i zakrwawio­ny rąbek matki. To król Herod przyjechał do Betlejem czołgiem.
A za nim ci, co nie chcą znaku Objawienia Pańskiego w dniu świątecznym we wła­snej Ojczyźnie. Nie chcą oni w pokorze pokłonić się Narodzonemu - stają przy Hero­dzie, bo ten póki co stoi twardym pancerzem, przeciw Dziecinie. Mają udział w jego przemijającej mocy i krzyczą:
- A kto tam nie zgasił światła na noc? Przecież kryzys ogarnia świat!
- To "Gwiazda Betlejemska" - wyjaśnia pastuszek. - Sama się pali, bo Narodził się Nowy Król Judzki!
I Rodzina ucieka, żeby wypełniło się to, co zapowiedziane.
Matka pielęgnuje dary i wie, jak wkrótce Jej Synowi ciążyć będzie królewskie złoto, ile przejdzie On męki, której nie ulży nawet mirra, że Powstanie z martwych, by w aromatach kadzidła zasiąść w chwale na tronie Chrystusa Króla.


(2009-01-01) Mirosław Orzechowski


... Biuletyny ...

Ilość wyświetleń: 541297
Osób online: 1


LPR Pomorska Wszechnica Narodowa Komitet Obrony Polskiej Gospodarki Morskiej

Nr konta LPR:
Biuro Krajowe:
ul Żurawia 32/34, Warszawa
35 1160 2202 0000 0002 6319 0565


Aspekt Polski

Młodzież Wszechpolska

 

   Copyright © 2009 by MG & Maniuś
Pomorskie